На мальовничих пагорбах Західного Прибужжя, що на околицях міста Нововолинська, стрімко підносить у небо свої куполи Свято - Успенський Низкиницький чоловічий монастир. Фортеця віри!

Ось, уже 360 років він виконує свою святу місію, пильно береже прадідівську віру - Святе Православ'я.

Древня обитель, подібно до дорогоцінного ковчегу, зберігає в своїх стінах безцінні скарби - чудотворні ікони та мощі святих угодників Божих.

Список чудотворної Києво - Печерської ікони Успіння Божої Матері.

Список чудотворної Києво - Печерської ікони Успіння Божої Матері.

Ця ікона - одна з найдревніших на Русі, найбільша святиня Києво -Печерської Лаври. історія цього Святого образу сягає 1075 року, коли він був перенесений у Київ з Константинополя, майстрами - будівельниками Великої Лаврської церкви.

Передання свідчить, що у чудесний спосіб вони отримали цю ікону з рук Самої Пресвятої Діви. Перед цією іконою молилися преподобні Антоній та Феодосій і всі преподобні печерські.

Ця свята ікона прославилася багатьма чудесами і зціленнями, про що свідчили коштовні прикраси й неугасимі лампади, офіровані вдячними богомольцями.

Зазвичай, ікона знаходилася в Успенському соборі, над Царськими вратами в круглому кіоті, оздобленому діамантами, звідки опускалась на стрічках. Під час важких випробовувань та в свято Успіння Пресвятої Богородиці ікону бережно знімали зі звичайного місця та обносили навколо храму.

Одного разу в 1677 році її обнесли навколо міста, що звільнило Київ від нашестя турок і татар. У часи лихоліть ікону надійно ховали в безпечному місці.

А ось у страхітливі часи войовничого атеїзму, оригінал ікони зник, але залишилося кілька її точних копій, через які теж подаються віруючим рясні токи Божої благодаті.

Одну з таких ікон, з благословіння священноначалія Української Православної Церкви, найдревніший монастир Київської Русі Печерська Лавра, передав у довічний дар Свято Успенському Низкиницькому монастирю. 21 жовтня 2001 р. ікону з урочистим хресним ходом було перенесено в монастир.

Знаходиться вона над Царськими вратами Успенського храму і опускається для поклоніння віруючих. Кожен день у Низкиницькій обителі розпочинається братським молебнем перед чудотворним образом, під час якого насельники монастиря просять благословіння у Богоматері на працю наступаючого дня. Щосуботи відправляється молебень з акафістом Успінню Пресвятої Богородиці.

Цей образ - один з найбільше шанованих святинь обителі, а молитовне заступництво Пресвятої Богородиці завжди відчутне.

Дні святкування: 28 серпня - Престольне свято обителі; 21 жовтня - День перенесення ікони.

Ковчег з частинками святих мощей преподобних отців Києво - Печерських.

Ковчег з частинками святих мощей преподобних отців Києво - Печерських.

Святі преподобні отці Києво - Печерські - це світочі християнських чеснот, ті що постом і молитвою, кривавим потом та сльозами, утвердили Православну віру та духовну культуру на нашій землі. Вони у своєму житті втілили Євангельський ідеал, подвигом здивували світ і були прославлені Самим Богом.

Зміст шанування святих у Православ'ї полягає не в обожненні людей, не у віддачі творінню слави, яка належить Творцеві. Власне, всі святі були такими ж, як і ми, людьми: жили на цій землі, вирішували подібні до наших проблеми. Але їхній подвиг та їхня винятковість у тому, що вони живо відгукнулися на поклик Христа, полюбили Бога понад усе і засвідчили цю любов благочестивим життям, милосердям до людей, а деякі навіть мученицькою смертю. " Тих, хто Мене прославляє і Я прославлю" - говорив Христос. і дійсно, віддавши самих себе цілком і повністю у послух волі Божій, святі угодники сподобилися надзвичайних дарів Господньої благодаті і сила Божа діяла через них.

Деякі із святих отців мали дар зцілення, інші прозорливості, передбачення майбутнього, духовного керівництва душ, що заблукали.

Любов до Бога неможлива без любові до ближнього - і тому душі святих полум'яніли бажанням допомогти тим, хто страждав, полегшити їхній біль, вгамувати спрагу. Ця безкорислива допомога не припиняється з їх відходом у вічність - вони й понині моляться за нас, допомагають усім, хто звертається до них.

Святі останки праведників шануються згідно з Святим Письмом. Пророк Давид пише, що Господь береже кістки праведників і ,що жодна з них не сокрушиться (Пс. 33,21). Бог не дозволить святому Своєму "побачити тління" (Пс.15,10), більше того - "Процвітуть кості їх"(Сир. 46,14). Про святого пророка Єлисея Сирах говорить, що він наповнився Духом Святим і що "після смерті його пророкувало тіло його"(Сир. 48,12).

Непрестанною молитвою і подвигом преподобні отці оселили в своїх душах Бога, ставши храмами Святого Духа (іКор. 6,19), а тіла їхні, що сяяли святістю за життя, після смерті стали невичерпним джерелом благодатної допомоги.

Преподобні і богоносні отці Києво - Печерські - земні ангели і небесні люди, наставники віри та взірці благочестя. Вони - благоухаюча жертва, принесена нашим народом до Престолу Божого; дорогоцінні діаманти, якими Україна оздобила корону світового християнства.

Ковчег, з частинками їх святих мощей, з ласки Божої, по благословінню Предстоятеля УПЦ Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, був переданий у святу обитель з Києво - Печерської Лаври 21 жовтня 2001 року. Встановлений він в Успенській церкві монастиря і завжди відкритий для молитви і поклоніння всім християнам.

Iкона з часткою мощей святителя Миколая Чудотворця.

Iкона з часткою мощей святителя Миколая Чудотворця.

Великою святинею Низкиницької обителі є шанована ікона св. Миколая Чудотворця.

Святитель Миколай - один з небагатьох святих Церкви Христової, якого шанують не тільки усі християни, але й іновірці.

Вселенський святитель і Чудотворець Миколай втілив у собі майже усі можливі для людини на землі чесноти і цими чеснотами сяє християнському світу. Майже 17 століть минуло з тих пір, коли жив на землі святий Миколай, та незважаючи на це, він і нині для усіх живий. Він чує кожне людське прохання і благодаттю, дарованою йому від Бога, незволікаючи виконує його. Святитель Миколай завжди поруч з тими, хто плаче і скорбить, з хворими та вбогими Він допомагає людям на суші і на воді, в темницях та лікарнях. Він допомагає кожній сім'ї і кожній людині, що призиває його святе ім'я. Він допомагає Церкві та суспільству.

До низкиницької ікони св. Миколая підходять богомольці з особливим душевним трепетом та благоговінням, адже в іконі зберігається часточка його святих мощей.

Святитель Миколай Чудотворець Часткою мощей своїх присутній в Низкиницькій обителі не залишає її і своїм небесним заступництвом.

Iкона з часткою мощей Святого праведного іоана Руського Сповідника.

Iкона з часткою мощей Святого праведного іоана Руського Сповідника.

Великим духовним скарбом для братії та прихожан Свято - Успенського Низкиницького монастиря є шанована ікона з часткою святих мощей іоана Руського, що зберігається в Успенському храмі обителі.

Святий праведний іоан родом з України, через що греки й назвали його Руським. Народився він під Полтавою, десь приблизно в 1690 році. В юнацькому віці призвався в армію Петра I. Під час Турецької війни 1711 року потрапив у полон.

На цей час Туреччина переповнювалася незліченними руськими полоненими, які стогнали під виснажливим ярмом неволі. Для полегшення своєї долі, багато з них зрікалися віри Христової та ставали мусульманами.

Праведний іоан був іншим. Вихований у првославному благочесті, він дуже любив Бога і віру своїх батьків. Саме через це викликав до себе люту ненавість та презирство турків. Вони над ним дуже знущалися. Його били, плювали в обличчя, спалювали волосся й шкіру на голові, кидали в навіз і нарешті змусили жити в стайні серед коней.

Та дарма, іоан не звертав уваги на сморід і топіт коней. Вночі стайня наповнювалася молитвами святого, а сморід перетворювався на дивне благоухання. Він молився, годинами стоячи на колінах, спав зовсім мало, постився, більшість днів, споживаючи лише хліб і воду. Єдиною втіхою у житті іоана були богослужбові піснеспіви, які він знав налам'ять і постійно наспівував.

Часто вночі він ходив до церкви святого Георгія, яка знаходилась на вершині гори, неподалік від дому господаря. В час, коли стихало все довкола і всі засинали, до неба линула тиха, щира молитва святого, за рідну землю, ближніх, друзів своїх та ворогів. Щосуботи іоан причащався Святих Христових Таїн.

Своїм смиренням та лагідністю іоан заслужив повагу іновірців і взірцем для християн.

Спочив блаженний 27 травня (9 червня) 1730 року, у віці приблизно 40 років.

Шанування святого розпочалося відразу після його смерті. Мощі його абсолютно нетлінні й благоухають. Вражають величчю чудеса, що відбуваються заступництвом святого іоана в наш час. Десятки тисяч людей приходять до його мощей. Древня ікона, що знаходиться поруч увінчана безліччю прикрас, кожна з яких є подякою й свідченням про чудесну поміч.

Молитвами Святого праведного іоана Руського Сповідника багато людей звільняються від тенет наркоманії, пияцтва і психічних хвороб. Свідчення тому - чисельні офіри біля ікони та записи у хроніках храму.

У хворобах, скорботах та життєвих негараздах звертаються християни до заступництва святого іоана, та отримують поміч від Дивного у святих Своїх Бога.

День пам'яті св. Праведного іоана Руського Сповідника - 9 червня.